Домашній арешт Штепи закінчився, її справу розгляне інший суд

Апеляційний суд Харківської області направить кримінальне провадження щодо екс-міського голови Слов’янська Нелі Штепи до Жовтневого районного суд міста. Про це повідомяє Main.in.ua із посиланням на «Інтерфакс-Україна».

«Апеляційний суд вирішив, що кримінальне провадження щодо Нелі Штепи розглядатиме Жовтневий районний суд. Швидше за все, завтра провадження потрапить до суду і протягом максимум 5 днів призначать перше засідання», — йдеться у повідомленні прес-служби прокуратури Харківської області.

Це буде вже п’ята спроба розпочати розгляд справи щодо Штепи.

Оскільки суд не зміг розглянути клопотання прокуратури про продовження запобіжного заходу Штепі, термін домашнього арешту для неї завершився.

9 січня засідання не відбулося через відсутність судді, а потім 11 січня судді відмовилися розглядати зазначене кримінальне провадження, усі троє суддів узяли самовідвід.

За даними прокуратури, з 14 січня на Штепу не поширюється жоден запобіжний захід. Держобвинувачення клопотатиме про обрання обвинуваченій запобіжного заходу.

Нагадаємо, Штепу затримали 11 липня 2014 року. 20 вересня 2017 року екс-голову Слов’янська звільнили з СІЗО під домашній арешт.

Її звинувачують у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, що спричинило загибель людей, та у створенні терористичної групи чи організації.

Їй також висунуто звинувачення у закликах до зміни меж України, сприянні проведенню псевдореферендуму про відокремлення Донецької області від України, створенні умов для діяльності терористичних груп та організацій.