ДП "Антонов" презентувало новий безпілотник
УНІАН

ДП «Антонов» презентувало новий безпілотник

Сьогодні, 8 листопада, на льотно-технічній базі ДП «Антонов» у Гостомелі пройшов демонстраційний політ створеного українським розробником безпілотного літального апарату для майбутнього тактичного безпілотного авіакомплексу (ТБпАК) «Горлиця». Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Інтерфакс-Україна. 

У 2016 році ДП «Антонов» розпочав розробку ТБпАК «Горлиця» для Сухопутних Сил ЗС України. За планом, дальність польоту модулів комплексу має складати понад тисячу кілометрів. У розробці та втіленні проекту задіяно провідні підприємства обронного комплексу України, зокрема ДККБ «Промінь» і ДП «Івченко-Прогрес».

Повідомляється, що на даному етапі розроблено версію ТБпАК «Горлиця» для проведення оптико-електронної розвідки. В той же час модульна конструкція комплексу передбачає можливість різних модифікацій платформи. Зокрема, на «Горлицю» можна встановлювати обладнання для ведення радіоелектронної боротьби та ураження ворожих цілей.

Раніше в Укроборонпромі зазначали, що створити дослідний зразок ТБпАК планували у 2016 році, завершити дослідницькі та конструкторські роботи, провести держвипробування і прийняти комплекс на озброєння — цього року, почати постачання на озброєння — у 2018 році.

Оперативно-тактичний безпілотний авіакомплекс «Горлиця» призначено для роботи у складі механізованих танкових бригад, батарей ракетних військ і артилерії, а також ескадрилій армійської авіації Сухопутних військ ЗСУ.

Тактичний радіус дії комплексу — 80 км, практична дальність польоту складає 1050 км, а тривалість ведення повітряної розвідки — не менше 7 годин. Крейсерська швидкість польоту безпілотних апаратів досягає 180 км/год.

Зазначається, що секретар РНБО Олександр Турчинов, який був присутній на презентації, наголосив, що на цей безпілотний комплекс очікують в армії, а програмі необхідно забезпечити держфінансування в рамках держоборонзамовлення.

«За умови включення цієї програми до держоборонзамовлення на 2018 рік, ми розраховуємо, що ДП «Антонов» вже в наступному році представить нам готовий комплекс, і ми зможемо застосовувати його», — заявив Турчинов.

Нагадаємо, держпідприємство «Антонов» — український розробник і виробник авіатехніки, один зі світових лідерів у ніші транспортних літаків широкого призначення. За рішенням Кабміну з 2015 року «Антонов» входить до складу Укроборонпрому.

Нагадаємо, у вересні ми писали про успішні випробування розвідувально-ударного безпілотного комплексу «Сокіл», створеного українським підприємством «Чезара» спільно з польськими партнерами.