Другий блок Хмельницької АЕС підключили до енергосистеми
xaec.org.ua

Другий блок Хмельницької АЕС підключили до енергосистеми

Хмельницька АЕС підключила другий блок до енергосистеми країни після завершення непланового ремонту, Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на прес-службу НАЕК «Енергоатом».

Станом на ранок вівторка, 9 січня, у роботі перебувають 11 із 15 блоків чотирьох АЕС України.

Блок №2 ХАЕС було відключено 3 січня для усунення зауважень до ущільнювальної поверхні вузла «чохол — блок переміщення» привода системи управління та захисту (СУЗ) реактора. У зв’язку з паралельним проведенням ремонту на блоці №1 ХАЕС у м. Нетішині кілька діб було обмежене опалення і гаряче водопостачання.

Зазначаєтсья, що на енергоблоці №1 Хмельницької АЕС триває капітальний плановий ремонт (до 30 січня). Нагадаємо, перший енергоблок було відключено у ніч з 6 на 7 листопада. На ньому встановлять сучасну систему діагностики.

Також капітальний ремонт проводиться на блоці №6 Запорізької АЕС (до 17 січня), середні планові ремонти на блоці №3 (до 23 липня) та №1 (до 6 лютого) Рівненської АЕС.

Показники, що характеризують радіаційний, протипожежний та екологічний стан на проммайданчиках усіх АЕС країни, перебувають у межах норми.

Хмельницька АЕС розташована в Нетішині (Хмельницька обл.). У її складі працюють два енергоблоки (ВВЕР-1000) загальною потужністю 2000 МВт.

«Енергоатом» є оператором усіх чотирьох діючих АЕС України, експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.