Другий енергоблок Хмельницької АЕС відключили від мережі через несправність
Блочний щит управління другого енергоблока — xaec.org.ua

Другий енергоблок Хмельницької АЕС відключили від мережі через несправність

Уночі, 3-го січня, о 01:57 енергоблок №2 Хмельницької АЕС від’єднали від енергомережі задля здійснення короткострокових ремонтних робіт. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт ДП НАЕК «Енергоатом».

Як зазначили в «Енергоатомі», наразі реакторна установка знаходиться у стані «гаряче зупинення». Причини порушення з’ясовують.

«3 січня 2018 року о 01:57, згідно із поданою заявкою, енергоблок №2 Хмельницької АЕС відключено від енергомережі для усунення пропускання середовища на ущільнюючій поверхні вузла «чохол – блок переміщення» на приводі органів регулювання системи управління та захисту (ОР СУЗ)», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що радіаційний стан на промисловому майданчику та в прилеглих регіонах не зазнавав змін. Його рівень відповідає нормальній експлуатації енергоблоків та не перевищує природних фонових значень.

Згідно із шкалою INES (INES — міжнародна шкала ядерних подій дану) поломку класифікують рівнем «0» — поза шкалою.

Нагадаємо, що на енергоблоці №1 Хмельницької АЕС проводять плановий капітальний ремонт. Під час робіт буде запроваджено комплексну систему діагностики нового покоління.