Двох ветеранів АТО відправили на реабілітацію до Чехії
mil.gov.ua

Двох ветеранів АТО відправили на реабілітацію до Чехії

Двоє учасників АТО, у яких ампутовані кінцівки, пройдуть тижневу медичну реабілітацію у реабілітаційно-санаторному центрі чеського міста Острава. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт Міністерства оборони України.

У середу, 24-го січня, до України прибула чеська делегація з метою реалізації проекту реабілітації учасників АТО в Чехії. А вже сьогодні, 25-го січня, цим же літаком атовці Віталій Легуша та Олег Федорчук відлетіли до Чехії.

Можливість оздоровчої поїздки організував благодійний фонд «REGI Base», гасло якого звучить так: «Ми допомагаємо тим, хто служить за нас».

«Наш Фонд з 2011 року допомагає чеським військовослужбовцям. Нині ми раді, що отримали можливість попрацювати з українцями. Я вірю, що військовослужбовці приїдуть повністю реабілітованими і якнайскоріше повернуться до нормального життя», — розповів один із засновників Фонду Гінек Чех.

За словами голови Сенату Чеської Республіки Іржі Шестака, поки що реабілітацію пройдуть лише два військових.

«Сподіваюсь, що цей пілотний проект буде і надалі працювати», — додав він.

У Віталія Легуші ампутована ліва нога, а права нижня кінцівка важко травмована.

«Щиро дякую всім за надану можливість пройти процес реабілітації за кордоном», — сказав він.

У другого ветерана АТО Олега Федорчука ампутована рука.

«В мене є дитина і я не знаю як їй сказати, що я не маю руки. Я дуже хочу повернутися до повноцінного життя і прикладу максимум зусиль. Дякую, що допомагаєте таким хлопцям як ми», — зазначив захисник України перед вильотом до Чехії.