Екологічна катастрофа: 10 тис риб вимерло в Запорізькій області
Ria Tan/Flickr

Екологічна катастрофа: 10 тис риб вимерло в Запорізькій області

У Молочному лимані в Запорізькій області стався масовий замор риби.  Губернатор провів термінове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій та назвав проблему екологічною катастрофою. Про це повідомляє УНН.

Зазначається, що через замулення вимоїни, яка з’єднує Молочний лиман з Азовським морем, стався масовий мор риби.

«За приблизними оцінками загинуло понад 10 тис. особин піленгасу масою від 500 г до 3 кг. Збитки нанесені державі та рибному промислу обраховуються мільйонами», — повідомив голова Запорізької ОДА Костянтин Бриль.

Очевидці зазначили, що піленгас помер під час спроби мігрувати до моря. Раніше вимоїну розчищали громадські організації за власною ініціативою. Проте згодом облдержадміністрація заявила, що це справа держави та заборонило громадськості втручатись у проблеми лиману.

Навесні 2017 року з обласного бюджету виділили кошти на розчищення промоїни, але тендер провели лише наприкінці літа, а роботи не почали виконувати до сих пір.

«Власне з боку облдержадміністрації було проведено ряд заходів, як то виділення коштів та проведення тендеру на розчистку. У відповідності до умов договору ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв», у строки визначеними умовами договору було перераховано авансовий платіж у сумі 391,053 тис. грн. Але підприємство не розпочало заходи з розчистки з’єднувального каналу та не виконує умови договору. Шукати винних будуть правоохоронні органи. А нині ми маємо зробити все, аби не погіршувати ситуацію», — заявив Бриль.

Він додав, що облдержадміністрація прийняла рішення про необхідність визнати територію «Молочного лиману» місцем екологічної катастрофи.

«Ми також плануємо виділити кошти з резервного фонду задля термінового проведення робіт. До нас приєднаються підрозділи ДСНС, Нацгвардії та небайдужі промисловці», — зазначив губернатор.