Екс-главу DARPA призначили членом наглядової ради «Укроборонпрому»

Кабінет Міністрів України призначив членом наглядової ради (НР) держконцерну «Укроборонпром» екс-голову Агентства передових оборонних дослідницьких проектів США (DARPA, 2001-2009) Ентоні Тетера. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на «Урядовий портал».

Проект відповідного розпорядження схвалено на засіданні уряду сьогодні, 31 січня.

За словами Прем’єр-Міністра Володимира Гройсмана, призначення до складу НР «Укроборонпрому» за квотою уряду екс-глави DARPA, що має серйозний професійний досвід і міжнародний авторитет, спрямоване на підвищення прозорості роботи «Укроборонпрому».

У серпні 2016 року Тетера було призначено зарубіжним радником «Укроборонпрому». На цій посаді він консультує держконцерн із питань розвитку ОПК України та просування української оборонної продукції на зовнішні ринки.

Ентоні Тетер

Нагадаємо, у січні до складу наглядової ради увійшов ректор Національного технічного університету України (НТУУ) «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» Михайло Згуровський, якого вже обрано головою НР. Окрім нього, до складу НР «Укроборонпрому»входять екс-головнокомандувач ВПС ЗСУ Ярослав Скалько та голова Держслужби фінансового моніторингу України Ігор Черкаський.

До складу створеного в 2010 році «Укроборонпрому» на сьогодні входять понад 130 підприємств українського ОПК, зокрема держкомпанія «Укрспецекспорт» та її дочірні підприємства. Згідно зі статутом держконцерну, його найвищим органом управління є наглядова рада у складі п’яти членів із повноваженнями терміном на п’ять років, трьох з яких призначає Президент, двох — уповноважений орган управління — Міністерство економічного розвитку і торгівлі. Наразі у складі НР залишається вільною ще одна вакансія за квотою уряду.