Екс-заступника глави правління Нафтогазу Корнійчука оголосили у розшук, — ГПУ

Колишнього заступника голови правління «Нафтогазу» Євгена Корнійчука оголосили у розшук. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на «Інтерфакс-Україна».

Євген Корнійчук обіймав посаду заступника голови правління НАК «Нафтогаз України» з березня 2010 року і був звільнений з цієї посади 26 червня 2013 року за власним бажанням. До цього в 2004-2005 роках обіймав посаду заступника генерального директора з фінансів в «Укргазвидобування».

«Сьогодні оголошено про підозру та оголошено у розшук Корнійчука — заступника голови правління НАК Нафтогаз, він перебуває на території України і переховується від слідства, пропоную йому добровільно з’явитися в ГПУ, що вплине на його кваліфікацію злочину», — заявив генеральний прокурор Юрій Луценко під час брифінгу.

За його словами, екс-чиновника повідомлено про підозру у межах розслідування про так звані «вишки Бойка». Генпрокурор додав, що Корнійчук перебуває на території України, але переховується від слідства.

«Ми пропонуємо йому добровільно прийти до Генеральної прокуратури України, що очевидно вплине на кваліфікацію його дій», — додав Луценко.

У цій справі вже засудили вже двох осіб. Один із них — заступник голови правління Чорноморнафтогаз Олександр Кацуба. Він пішов на угоду зі слідством і відшкодував до державного бюджету 130 млн грн. Інший — працівник НАК Нафтогазу — «надав важливі дані для слідства і розкаявся».

Ще один обвинувальний акт направили до суду. Також оголосили про підозру голові наглядової ради «Вернум Банк» Наталії Ігнатченко та її підлеглому, оголосили про підозру та обрали запобіжний захід Антонау Фролову. За даними слідчих, вони «відмивали» гроші за покупку бурових вишок.

Справа про «вишки Бойка» — справа про закупівлю вишок для видобутку нафти і газу на Чорноморському шельфі за завищеною ціною, до якої нібито причетний співголова фракції «Опозиційний блок» Юрій Бойко. На той час він очолював Міністерство енергетики та вугільної промисловості, потім був призначений віце-прем’єром із питань енергетики. Прямих доказів причетності Бойка до схеми з буровими установками у ГПУ немає.

Перша бурова вежа для видобутку нафти й газу з шельфу Чорного моря була закуплена «Чорноморнафтогазом» у 2011 році. Закупівлю здійснили із майже подвійною переплатою — у виробника вона коштувала 250 мільйонів доларів, тоді як Україна придбала її у підставної офшорної компанії за 400 мільйонів доларів.