Експертиза встановила порушення при будівництві табору «Вікторія», в якому сталася трагічна пожежа

В Одесі експертизою було встановлено порушення під час будівництва дитячого оздоровчо-спортивного комплексу «Вікторія», в якому 15 вересня 2017 року під час пожежі загинули три юні учасниці творчого колективу «Адель». Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на УНІАН.

Відповідну заяву сьогодні, 11 січня, під час брифінгу зробила прес-секретарка прокуратури Одеської області Інна Верба.

Вона зазначила, що результати будівельно-технічних досліджень свідчать про те, що виконані роботи з будівництва (реконструкції) корпусів комплексу не відповідають проектній документації та вимогам нормативно-правових актів у сфері будівництва.

Верба додала, що підтвердити чи спростувати конкретну причину пожежі неможливо, оскільки об’єкт дослідження майже повністю знищений вогнем.

Відповідно до пожежно-технічних досліджень встановлено чотири можливі причини загоряння. Серед них — виникнення пожежі від джерела відкритого вогню (полум’я сірника, полум’я свічок, тління тютюнового виробу); від короткого замикання; внаслідок занесення стороннього джерела запалювання; від тепла, отриманого від більш нагрітого або розпеченого предмета (електрокип’ятильників). За словами прес-секретаря, експертизою не було виявлено слідів будь-яких паливно-мастильних матеріалів.

Зараз «у роботі» ще чотири експертизи, які проводяться в рамках кримінальних проваджень за ст. 366 (службове підроблення) та ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, пізно ввечері 15 вересня 2017 року. В результаті пожежі на території дитячого комплексу «Вікторія» в Одесі сталася пожежа, внаслідок якої загинули троє дівчат.

Поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 2 ст. 270 (порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки), прокуратура — за ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України. Тоді було затримано директора комплексу Петроса Саркісяна і виховательку Наталю Янчик, відповідальну за пожежну безпеку.

18 вересня суд ухвалив рішення про арешт обох без права внесення застави. 28 вересня суд відпустив Янчик з-під варти під поручительство народних депутатів.

3 жовтня колишньому віце-меру Одеси Зінаїди Цвірінько повідомили про про підозру у службовій недбалості, що призвела до загибелі дітей. Через кілька днів після трагедії чиновниця звільнилася за власним бажанням. 11 жовтня суд обрав їй запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

14 листопада Приморський райсуд Одеси продовжив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою Саркісяну з можливістю внесення застави у розмірі 128 тис. грн, яку майже відразу було внесено, а самого фігуранта помістили до лікарні. 28 листопада суд відсторонив Саркісяна від займаної посади, а 30 листопада скасував заставу і знову помістив його в СІЗО.

10 січня 2018 року прокуратура заявила про завершення розслідування стосовно Саркісяна і направила клопотання про продовження його арешту для надання можливості сторонам ознайомитися з матеріалами завершеного провадження за ч. 2 ст. 270 КК України (порушення правил пожежної безпеки, що спричинило загибель людей).