Екзархи Вселенського патріархату зустрілися з президентом: питання автокефалії УПЦ "вже вирішене"

Екзархи Вселенського патріархату зустрілися з президентом: питання автокефалії УПЦ «вже вирішене»

Процес надання Українській православній церкві автокефалії «вже почався». Про це заявили під час зустрічі в Києві з президентом України Петром Порошенко екзархи Константинопольського патріархату, яких патріарх Варфоломій минулого тижня направив на Україну.

Екзархи представляють особисто Вселенського патріарха Варфоломія і Священний Синод константинопольської патріархії, «щоб продовжити працю над уже вирішеним питанням – щоб процес надання автокефалії Українській православній церкві розпочався», — заявив архієпископ Даниїл Памфілійський із США.

«Ми є на прямій, котра іде до фінішної лінії. Нам багато працювати над цим питанням», – заявив архієпископ Даниїл.

Екзарх прокоментував також і публікації в ЗМІ, які стверджують, що питання надання автокефалії ще більше розколить українське православ’я.

«Ми приїхали сюди не для того, щоб розділити українське православ’я, а для того, щоб зробити ще більше кроків для бажаного об’єднання для Української православної церкви», – заперечив він публікації деяких ЗМІ.

Зазначається, що екзархи готові до співпраці з Українською православною цервою Київського патріархату, а також готові до діалогу з УПЦ МП, з УАПЦ.

«Ми не маємо жодних пересторог до того, щоб зустрічатися з представниками різних релігійних організацій, почути їхню думку і конструктивно з ними співпрацювати, й одночасно з урядовими органами влади».

Російська православна церква різко відреагувала на рішення Константинопольського патріарха направити на Україну екзархів щодо надання автокефалії Єдиній Помісній Церкві України. Синод РПЦ прийняв рішення відмовитися від поминання патріарха Варфоломія в молитвах, а також призупинити членство в структурах, очолюваних Константинопольським патріархатом.