Епідеміологічна загроза на Запоріжжі: СБУ викрила склад з небезпечними медичними відходами
ssu.gov.ua

Епідеміологічна загроза на Запоріжжі: СБУ викрила склад з небезпечними медичними відходами

На території складів та промислового майданчика одного із підприємств Запорізької області зберігалися медичні відходи, які містять ртуть, важкі метали та небезпечні біологічні речовини. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт СБУ України.

Працівники викрили діяльність підприємства, яке грубо порушувало норми утилізації біологічних відходів. Виявилося, що зазначена фірма мала відповідну ліцензію на збирання, транспортування та утилізацію небезпечних медичних відходів.

Медичні відходи, які, згідно з нормами утилізації, слід знищувати, підприємство вивозило та складало на незаконних звалищах в Запорізькій області.

На таких звалищах, які становлять потенційну епідеміологічну небезпеку, знайшли 2,5 тонни використаного медичного інструменту, діагностичних та дезінфекційних засобів, елементів живлення, приладів, що містять ртуть та важкі метали.

Крім того, на складах фірма «зберігала» 1,5 тонни медичних відходів, предмети забруднені біологічними рідинами, відходи медзакладів та лабораторій, які досліджують збудники відкритої форми туберкульозу.

СБУ проінформувала в.о. голови Запорізької ОДА щодо необхідності відсортувати та утилізувати небезпечні відходи.

За фактом події відкрито кримінальне провадження за частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу України. Наразі тривають слідчо-оперативні дії щодо притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які причетні до злочину.

Нагадаємо, наступного року у Львові планують встановити інсенератор — спеціальний засіб для знешкодження медичних відходів.