Фільм про Олега Сенцова номінували на міжнародну премію
uk.wikipedia.org

Фільм про Олега Сенцова номінували на міжнародну премію

Документальна стрічка «Процес» російського режисера Аскольда Курова перемогла у номінації «Історія» міжнародної премії Silver Eye-2017. Про це повідомляє Крим.Реалії з посиланням на європейський Інститут документального кіно.

Картина, що стала найкращим документальним фільмом Східної та Центральної Європи, розповідає про суд над українським режисером, кримчанином Олегом Сенцовим. У фільмі описуються марні спроби адвокатів, рідних та близьких Сенцова вибороти для нього свободу.

В Україні стрічка вийшла в прокат цьогоріч 6 квітня. Міжнародний прем’єрний показ відбувся у позаконкурсній програмі на 67-му Берлінському кінофестивалі.

Для участі у конкурсі  також відбирали картини у номінаціях «Короткий метр» та «Середній метр». Переможців будуть нагороджувати з 24 по 29 жовтня на Міжнародному фестивалі документальних фільмів у чеському місті Їглава.

Навесні 2014 року в окупованому Криму Сенцова та активіста Олександра затримали співробітники ФСБ Російської Федерації. Їх звинуватили в організації терактів на півострові. Російський суд 25 серпня 2015 року засудив Сенцова і Кольченка до 20 і 10 років ув’язнення відповідно. Обидва свою провину не визнали.