Фінляндія і корпорація NEFCO фінансуватимуть еко-енергетику в Україні
saee.gov.ua

Фінляндія і корпорація NEFCO фінансуватимуть еко-енергетику в Україні

У середу, 29 листопада, Міністерство закордонних справ Фінляндії і Північна екологічна фінансова корпорація NEFCO підписали Угоду про створення фонду для фінансової підтримки проектів з відновлюваної енергетики в Україні. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на сайт Держенергоефективності України.

Фонд передбачає надання технічної допомоги та виділення грантових коштів для реалізації проектів «чистої» енергетики в Україні. Обсяг фонду становитиме 6 мільйонів євро.

Основним координатором роботи фонду з боку України стане Держенергоефективності, а фінансування проектів буде здійснюватися через NEFCO.

Нагадаємо, що Україна та Фінляндія ще у січні цього року підписали Меморандум щодо співпраці у відновлюваній енергетиці.

Створення цільового фонду ініційовано з метою виконання положень цього меморандуму.

Особливості роботи майбутнього фонду обговорювалися під час офіційного візиту Голови Держенергоефективності Сергія Савчука до МЗС Фінляндії у березні цього року, а також під час його робочої зустрічі із старшим менеджером з інвестицій NEFCO Хеленою Ляхтеенмякі у вересні поточного року у Києві.

Сергій Савчук зазначив, що потужна фінансова підтримка з боку Фінляндії безперечно стимулюватиме український бізнес до впровадження якісних «зелених» проектів.

«Дуже раді, що Міністерство закордонних справ Фінляндії обрало NEFCO для управління фінсько-українським цільовим фондом, оцінивши значний досвід роботи корпорації в сфері фінансування еко-проектів в Україні», — повідомив керуючий директор NEFCO Магнус Рістедт.

Він додав, що станом на сьогодні NEFCO профінансовано близько 150 проектів з енергоефективності та відновлюваної енергетики в Україні.