Генпрокуратура майже два місяці прослуховувала агента НАБУ через провокування хабара — Луценко

Генпрокуратура займалася прослуховуванням агента НАБУ, який працював під прикриттям в рамках операції щодо першої заступниці голови Державної міграційної служби Діни Пімахової, у справі за фактом провокації та дачі хабара. Про це заявив під час брифінгу заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко. Повідомляє Main.in.ua із посиланням на Громадське.

Луценко уточнив, що прослуховування тривало майже два місяці, відколи Пімахова подала заяву, що її провокують на отримання хабара. Після цього СБУ і ГПУ почали розслідування щодо агента НАБУ.

«Вважаю обґрунтованою підозру щодо працівника НАБУ щодо провокування хабара і дачі хабара. Ми сьогодні обговорювали це питання і знайшли порозуміння з Ситником і Холодницьким щодо неприпустимості в подальшому провокації такого хабара. В понеділок керівники цієї спецоперації прибудуть на допит, і в подальшому таких ситуацій не відбудеться», – зазначив Генпрокурор.

Юрій Луценко додав, що було зафіксовано кілька випадків звернення співробітників Національного антикорупційного бюро України до першого заступника голови Державної міграційної служби. Про це інформує «Інтерфакс-Україна».

«Було три епізоди … Чиновниця ГМС не ангел, і в її розмовах є ознаки корупції. Я впевнений, що детективи НАБУ повинні дати цьому оцінку, і це має деяку юридичну перспективу. З того, що я бачу, є ознаки наявності корупції в діях цієї чиновниці і її знайомих «, — резюмував він.

Водночас Генпрокурор зазначив, у всіх трьох випадках дії агента НАБУ носили провокаційний незаконний характер.

Вчора, 29 листопада, у Держміграційній службі заявили про затримання «агента» НАБУ на хабарі.

Сьогодні, 30 листопада, в НАБУ заявили, що співробітники СБУ та Генпрокуратури зірвали спецоперацію. У заяві вказано, що працівники СБУ незаконно затримали агента НАБУ, який документував один «з епізодів за участі першого заступника голови Державної міграційної служби України».

Перша заступниця голови Державної міграційної служби Діна Пімахова стверджує, що не вимагала хабар і не знала про спецоперацію.