Геращенко ініціює обов'язкове використання світловідбивних елементів на одязі для дітей
flickr.com/trimet

Геращенко ініціює обов’язкове використання світловідбивних елементів на одязі для дітей

Радник міністра внутрішніх справ, народний депутат Антон Геращенко ініціює впровадження обов’язкового носіння світловідбивних наліпок для дітей в Україні. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на Facebook-сторінку радника.

Він переконаний, що це надасть можливість знизити смертність на дорогах.

Парламентарій навів приклад Естонії, де за два роки після проведення урядової компанії з безоплатної роздачі світловідбивних елементів вдалося знизити смертність пішоходів на дорогах більш, ніж у шість разів.

«Наприклад, в Естонії в 1999 році загинуло 45 пішоходів. 80% з них загинуло під колесами у вечірній і нічний час. Після проведення урядової компанії з безоплатної роздачі світловідбивними елементів, через два роки, загинуло лише 7 естонців», — зазначив він.

У Латвії аналогічна кампанія допомогла знизити смертність пішоходів більш ніж удвічі.

При цьому батьків можуть оштрафувати, якщо на одязі їхньої дитини не виявиться світловідбивного елемента.

«Трагедії можна було б уникнути, якби в Україні було б обов’язковим носіння світловідбивних наліпок на одязі, як це є в європейських країнах. Маленький світловідбивач, ціна якого копійки, закріплений на липучці на одязі дитини або на дитячій колясці, може зберегти десятки, сотні життів на рік. Теж саме стосується і дорослих, які живуть в сільській місцевості і часто ходять ввечері вздовж неосвітлених автодоріг», — зазначив Геращенко, коментуючи ДТП на Чернігівщині, внаслідок якої померла мати з двома дітьми.

Він наголосив, що Україні потрібно негайно використовувати європейський досвід із використання світловідбивних елементів.

«Я закликаю прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та міністра МВС Арсена Авакова очолити рух за впровадження обов’язкового носіння світловідбивних наліпок для дітей в Україні. Ми зобов’язані захистити життя наших дітей!», — резюмував Геращенко.