Гілка метро на Троєщину налічуватиме 13 станцій, - Кубів
Wikimedia

Гілка метро на Троєщину налічуватиме 13 станцій, — Кубів

Четверта гілка Київського метрополітену матиме довжину 18 км і пройде від аеропорту «Київ» (Жуляни) до житлового масиву Троєщина. Вона налічуватиме 13 станцій. Про це заявив перший віце-прем’єр — міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів, інформує «Центр транспортних ініціатив».

«Говорив сьогодні про будівництво гілки київського метро з Троєщини до аеропорту «Київ «з китайськими інвесторами. Попередня вартість проекту 2 млрд доларів, 85% з них буде забезпечувати китайська сторона (кредит 20 років під 2% річних). 15% проекту фінансуватимуть за рахунок КМДА … Тепер з аеропорту «Київ» можна буде дістатися метрополітеном майже в будь-яку точку міста «, — зазначив Кубів.

Він також зазначив, що запевнив правління міжнародної групи «Pacific Construction» в тому, що Кабмін та київська влада зобов’язуються запустити проект і довести його до кінця.

За словами Кубіва, найближчим часом запрацює робоча група з представників компанії, МЕРТ, Київського метрополітену, які складуть текст остаточної угоди.

«Після підписання ми зможемо почати будівництво», — поділився планами перший віце-прем’єр.

Заступник голови Київської міськдержадміністрації Микола Поворозник зазначив, що «проект будівництва четвертої гілки метро досить складний, оскільки вона повинна проходити наземно і підземно і включати в себе три пересадочних вузла».

Відзначимо, що китайські інвестори — не перші , хто мав намір вкладати гроші в будівництво гілки метро на Троєщину. Зокрема, раніше обговорювалися варіанти кредитів з Польщі та Японії.