ГПУ та Нацполіція вилучають документи у пацієнтських організацій

Генеральна прокуратура України та Національна поліція розпочали вилучення документів у пацієнтської організації Благодійний фонд «Пацієнти України», Сьогодні також заплановано вилучення документів у пацієнтської організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ». Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Сьогодні, 20 жовтня, слідчі Нацполіції почали вилучати фінансові документи організації за три роки роботи у рамках кримінальної справи, порушеної Генпрокуратурою.

«Нас звинуватили в тому, що ми за гроші Глобального фонду закуповували медикаменти за завищеними цінами», — повідомили у БФ.

Там зазначають, що організація проходить регулярні перевірки у рамках співпраці з Глобальним фондом і не займається закупівлями лікарських засобів.

Крім того, «Пацієнти України» зазначили, що не володіють інформацією, за чиєю заявою було порушено кримінальну справу.

У всеукраїнській благодійній організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» повідомили, що слідчі Нацполіції мають намір у п’ятницю прийти і до цієї громадської організації для вилучення документів.

«Всеукраїнську мережу ЛЖВ» звинувачують у розтраті грантових коштів і використанні їх на фінансування «ЛНР» і «ДНР». Це повний абсурд. Сьогодні до нас мають прийти із Нацполіції», — зазначили в організації.

Раніше Благодійний фонд «Пацієнти України» і Всеукраїнська благодійна організація «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» заявили про вилучення у них документів Національною поліцією для проведення позапланових податкових перевірок і ревізій. Пацієнтські організації повідомили, що Нацполіція та Генпрокуратура звинувачують керівництво організацій у привласненні коштів Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

Пацієнтські організації зазначають, що кошти Глобального фонду в Україні отримують 588 організацій, зокрема 354 лікувальні заклади (СНІД-центри, туберкульозні диспансери) і 124 виправні установи.

Глобальний фонд для боротьби з СНІДом, туберкульозом і малярією був заснований Організацією Об’єднаних Націй у 2002 році з метою поліпшення фінансування національних програм, спрямованих на боротьбу з СНІДом, туберкульозом та малярією, в країнах із недостатньою кількістю власних ресурсів.