Гриневич та експерти Венеціанської комісії обговорили мовну статтю закону про освіту
mon.gov.ua

Гриневич та експерти Венеціанської комісії обговорили мовну статтю закону про освіту

Сьогодні, 31-го жовтня, представники міністерства освіти та науки України на чолі з Лілією Гриневич зустрілися з експертами Венеціанської комісії. У рамках офіційної зустрічі сторони обговорили статтю 7 закону про освіту. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт МОН.

Зазначається, що представники Венеціанської комісії ставили запитання щодо різних підходів до навчання дітей різних меншин. Крім того, вони цікавилися строками та інструментами імплементації мовної статті закону про освіту.

Експерти висловили занепокоєння тим, що у законі пропонується визначати умови імплементації статті індивідуально для кожної нацменшини.

«Лілія Гриневич пояснила, що освіта в школах кожної з меншин має свої потреби, щоб на виході отримати відповідну якість. Зокрема, йшлося про те, що польська та болгарська мови належать до слов’янської групи, тому тут потрібен один підхід, а угорська та румунська – це мови іншої групи, і підхід має бути вже іншим», — передає прес-служба МОН.

Протягом 30-го та 31-го жовтня експерти Венеціанської комісії також провели зустрічі з представниками національних меншин, а також з представниками МЗС та депутатами Верховної Ради.

Нагадаємо, що Україна та Польща домовились про впровадження мовної статті закону про освіту. Також ми повідомляли про консультації Міносвіти з Австрією щодо статті 7 мовного закону.