Група одеських компаній привласнили собі понад 100 млн гривень на ремонт доріг, — СБУ

Співробітники Служби безпеки України блокували механізм масштабного завдання шкоди критичній транспортній інфраструктурі держави. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на прес-центр СБУ.

Правоохоронці встановили, що група компаній з Одеси протягом кількох років отримувала замовлення на будівництво та ремонт автодоріг у різних регіонах України. Співробітники СБУ задокументували, що під час державних закупівель власники та топ-менеджмент компаній йшли на змову з організаторами для отримання контрактів.

Окрім того, ділки застосовували схеми із ухилення від сплати податків, завищення вартості проведених робіт та використаних матеріалів. Оперативники спецслужби встановили, що загальна сума привласнених тільки за 2 роки ділками коштів становить понад 100 мільйонів гривень.

«Рішеннями суду вже доведено ухилення підприємцями від сплати податків у розмірі п’ять мільйонів гривень. За висновками експертів, неякісне виконання підрядниками дорожніх робіт вплинуло на безпеку транспортної інфраструктури країни та призвело до багатомільйонних збитків бюджетів різних рівнів», — йдеться в повідомленні.

За матеріалами спецслужби Антимонопольний комітет України наклав на групу компаній штрафні санкції у сумі понад 37 мільйонів гривень і заборонив брати участь у публічних закупівлях терміном на 3 роки.

Наразі матеріали кримінального провадження знаходяться на розгляді суду.