Грузинський легіон заявив про вихід зі складу 54-ї ОМБр через некомпетентнисть командира бригади

Військовий підрозділ «Грузинський національний легіон» заявив про вихід зі складу 54-ї ОМБр. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на прес-служба легіону.

Зазначається, що вони покинули бригаду повним складом ще 20 грудня.

Згідно з повідомленням, відповідне рішення було прийнято в зв’язку з «некомпетентністю командира бригади Олексія Майстренко і його незаконних наказів».

Зокрема, йдеться про «операцію 16 грудня», в ході якої були поранені 11 членів легіону та 25 батальйону батальйону проте жодних деталей цієї операції не розголошується.

«Грузинський національний легіон» — заснований у 2014 році іноземний військовий підрозділ, який прийшов на допомогу Україні у війні на Донбасі.

З 24 лютого 2016 року легіон знаходився в складі Збройних сил України та інтегрувався у 25 батальйон «Київська Русь» 54-ї ОМБр (3 рота).

В історії України це перший випадок, коли до складу Збройних сил офіційно були прийняті іноземці.

Діяльнисть легіону мала диверсійно-розвідувальний характер, також він займався інструктажем і тренуванням українських військових, взаємодіяв з ВСУ і МВС України.

Після офіційного приєднання до Збройних сил України бійці легіону виконували бойові завдання відповідно до наказів і розпоряджень українського командування. До офіційного приєднання до ВСУ служба в легіоні відбувалася виключно на волонтерських засадах.

Спочатку в легіоні служили виключно грузини, однак після приєднання до ВСУ в ньому почали служити добровольці інших національностей, які проходили ретельний відбір.