Хабарі і державна зрада на кордоні - викрито злочинну схему
uapress.info

Хабарі і державна зрада на кордоні — викрито злочинну схему

Внаслідок проведеної у Харкові спецоперації, яка тривала декілька місяців, викрито злочинну схему за участі українських прикордонників та затримано заступника начальника Харківського прикордонного загону й інших причетних. Про це інформує Main.in.ua з посиланням на повідомлення речника Держприкордонслужби Олега Слободяна та дані СБУ.

Після кількох місяців розслідування правоохоронцям вдалося викрити та задокументувати злочинну діяльність групи у складі кількох військовослужбовців Харківського та Сумського прикордонних загонів.

За інформацією слідства, військовослужбовці допомагали терористам із так званої «ЛНР» потрапляти на територію України. Крім того, один із затриманих — заступник начальника Харківського прикордонного загону, таємно проводив перемовини з представниками фейкової республіки. За повідомленням СБУ, метою було отримання однієї з керівних посад у вигаданому «Міністерстві державної безпеки».

 «У порядку ст. 208 КПК України затримано кількох військовослужбовців Східного регіонального управління Держприкордонслужби, зокрема, заступника начальника Харківського прикордонного загону – начальника прикордонної комендатури швидкого реагування СхРУ Держприкордонслужби України та одного військовослужбовця Сумського прикордонного загону», — йдеться у повідомленні Слободяна.

Фото затриманого з офіційного акаунту СБУ у Facebook

«У рамках відкритого кримінального провадження співробітники СБ України, зокрема задокументували отримання посадовцем п’ятисот доларів США за нелегальне переправлення через кордон громадянки РФ», — повідомляють у СБУ.

Затриманим інкримінують розкрадання військового майна. Та головне, що військові «організували злочинну схему отримання неправомірної вигоди за внесення неправдивих відомостей до офіційних документів, автоматизованих систем щодо перетину державного кордону України, у тому числі в інтересах осіб, які підозрюються в терористичній діяльності та участі в незаконних збройних формуваннях так званої «ЛНР»».

«Розслідується також факт імовірної зради України», — повідомляє Олег Слободян.

Як вказує СБУ, операція з викриття зловмисника проводилась під процесуальним керівництвом військової прокуратури Харківського гарнізону сил АТО та у взаємодії з Департаментом захисту національної державності СБ України і підрозділом внутрішньої безпеки Державної прикордонної служби України.