Харків отримає 320 млн євро від ЄБРР і ЄІБ на розширення метрополітену
president.gov.ua

Харків отримає 320 млн євро від ЄБРР і ЄІБ на розширення метрополітену

У понеділок, 11 грудня, відбулося підписання фінансово-кредитних угод між Україною і Європейським банком реконструкції і розвитку та Європейським інвестиційним банком щодо розширення системи харківського метрополітену. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на прес-службу Президента.

Угоди «Розширення метрополітену у місті Харкові» та «Розширення системи харківського метрополітену» підписали Міністр фінансів України Олександр Данилюк, Керуючий директор ЄБРР у країнах Східної Європи і Кавказу Франсіс Маліж і Директор кредитних операцій в країнах Східної Європи ЄІБ Ліонель Рапай.

Президент України Петро Порошенко зауважив, що нова ділянка метро будуватиметься в напрямку аеропорту, і це стане додатковим поштовхом для розвитку авіаційного хаба Харкова.

Глава Держави додав, що кредит 160 млн євро від Європейського банку реконструкції та розвитку та 160 млн євро від Європейського інвестиційного банку – це довгострокові, низьковідсоткові кредити. Крім того, місцевий бюджет виділяє на цей проект 320 млн гривень.

Порошенко також висловив сподівання, що на реалізацію проекту із будівництва двох станцій метро витратять не багато часу, і вже за чотири роки буде збудовано нове депо, оновлено рухомий склад потягів метро.

Він зауважив, що в рамках проекту планується придбати понад 85 нових вагонів метро.

У свою чергу, Керуючий директор ЄБРР Франсіс Маліж назвав даний проект «найбільшим, який підписується цього року в Україні».

«Угода відкриває нові можливості та поліпшує життя громадян чудового міста Харків, багато з яких є переселенцями», — зазначив Маліж.

За його словами, проект є яскравим прикладом підтримки України з боку ЄБРР та зміцнення нашого стратегічного партнерства.

Директор кредитних операцій Європейського інвестиційного банку Ліонель Рапай додав, що реалізація цього проекту має суттєво допомогти розв’язати транспортну проблему Харкова завдяки розширенню можливостей метрополітену.

«Реалізація цього проекту дозволить пасажирам використовувати екологічно чистий транспорт, замість поточного використання автотранспорту», — підкреслив він.

При цьому Ліонель Рапай наголосив, що використання екологічно чистого виду транспорту є також і внеском Європи у виконання своїх міжнародних зобов’язань щодо протидії глобальним кліматичним змінам відповідно до Паризького кліматичної Угоди.