Хімічне забруднення в Криму: прикордонникам стає зле, а з Армянська евакуюють дітей
Крим.Реалії

Хімічне забруднення в Криму: прикордонникам стає зле, а з Армянська евакуюють дітей

На півночі окупованого Криму в Армянську із заводу «Титан» стався серйозний викид хімічних речовин в атмосферу. Постраждали жителі Армянська і села Перекоп – на дахах та деревах з’явився наліт, вкрилися іржею металеві предмети, а на городах пропав урожай. Повідомляється, що концентрація сірчистого ангідриду перевищує норму.

Північ Криму перетворився на пустку. Фото: RoksolanaToday&Крым ‏

З 4 вересня окупанти вирішили припинити роботу заводу «Титан» в Армянську на два тижні через те, що концентрація шкідливих речовин у повітрі на півночі півострова перевищила допустиму норму. Так званий «глава республіки» Сергій Аксьонов також вирішив евакуювати з міста всіх дітей шкільного та дошкільного віку.

Окупаційна влада Криму заявляє, що причиною викидів шкідливих речовин є випаровування вмісту кислотонакопичувача, який використовується заводом «Кримський титан».

Берег кислотонакопичувача. Фото: RoksolanaToday&Крым ‏

Раніше голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров розповів, що окупанти в Криму намагаються відновити подачу води з Дніпра, використовуючи екологічну катастрофу.

Фото: RoksolanaToday&Крым

Забруднення повітря зафіксовано також на адмінкордоні з материковою Україною. Про це розповів помічник начальника Херсонського прикордонного загону Держприкордонслужби України Іван Шевцов, передають «Крим.Реалії»

«Працює моніторингова група Держприкордонслужби України зі спеціальними пристроями, детекторами. Вони роблять заміри цілодобово. За останні три дні у нас є випадки виявлення шкідливих токсичних речовин у повітрі уздовж адміністративного кордону. Найбільша кількість випадків виявлено між КПВВ «Каланчак» і КПВВ «Чаплинка», – розповів Шевцов.

Крім того, за інформацією «Української правди», на адмінмежі з окупованим Кримом прикордонники скаржаться на погане самопочуття.

«Прикордонники несуть службу в штатному режимі. Були скарги від прикордонників на самопочуття – це переважно головний біль, нудота, першіння в роті, але такі військовослужбовці відразу відводяться від служби і їм надається медична допомога», — розповів речник Держприкордонслужби Слободян.

Також зазначається, що зважаючи на поточну екологічну ситуацію, змінено маршрути руху прикордонних нарядів, прикордонники забезпечені засобами індивідуального захисту, до прикордонних нарядів намагаються не ставити жінок.

Крім того, Слободян зазначив, що вітер продовжує дути в глибину окупованого півострова, тому для громадян України, які проживають на адмінмежі в Херсонській області, поки немає серйозних загроз, хоча вони також відчувають погіршення самопочуття і бачать вплив на навколишнє середовище.

В свою чергу, Офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини передав інформацію про викиди шкідливих речовин в Криму в ООН, ОБСЄ, ВООЗ і Міжнародний комітет Червоного Хреста.

«Цю інформацію передано до міжнародних організацій (ООН, ОБСЄ, ВООЗ, Організацію Червоного хреста) – з метою документування фактів порушення прав людини; до прокуратури АРК – про порушення кримінальної справи щодо осіб, причетних до порушення екологічних прав громадян на тимчасово окупованих територіях України і загрози їхньому життю», – написав у Facebook омбудсмен у справах Криму Ісмаїл Халіков.

За його словами, «викликає занепокоєння, що досі не оголошено про надзвичайний стан, що не евакуюють доросле населення, а окупанти продовжують «заспокоювати» людей».