Індія надала Україні понад 130 тис. доз специфічних сироваток
flickr.com/sanofi-pasteur

Індія надала Україні понад 130 тис. доз специфічних сироваток

Індійський Уряд доставив нашій державі гуманітарну допомогу — понад 130 000 доз специфічних сироваток. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на прес-службу Міністерства здоров’я України.

Згідно з повідомленням, Україна отримала:

  • 80 000 доз сироватки протиправцевої (правець — гостре інфекційне захворювання, що уражає нервову систему),
  • 35 000 доз протиправцевого імуноглобуліну,
  • 900 доз протидифтерійної сироватки,
  • 14 450 доз протирабічної сироватки (від сказу),
  • 1 500 доз ліофілізованого атитоксину протизміїного.

Усі препарати мають сертифікат якості GMP. Отриманий вантаж розподілять в регіони України відповідно до потреб, у тому числі для посттравматичної профілактики правцю.

У МОЗ також зауважили, що з 2014 року в країні були відсутні сироватки та імуноглобуліни через відсутність реєстрації. Лише навесні 2017 року зареєстрували два протирабічні імуноглобуліни – виробництва Ізраїлю та України.

«Оскільки за законом МОЗ не може бути ініціатором реєстрації, а місцева влада не може закуповувати незареєстровані препарати, гуманітарні вантажі нині – єдиний шлях забезпечити українців сироватками чи імуноглобулінами», — пояснили у відомстві.

Також у МОЗ додали, що у Держбюджеті-2018 на закупівлю сироваток та імуноглобулінів для лікування передбачено 42 млн гривень. Зареєстровані відповідним чином препарати придбають через міжнародні організації.

На сьогодні розробляють плани закупівель.