Кабмін пропонує до приватизації низку підприємств
facebook.com/volodymyrgroysman

Кабмін пропонує до приватизації низку підприємств

Уряд пропонує до приватизації низку великих підприємств і підприємства, які працюють в нерегульованих галузях. Серед них — державна компанія «Центренерго», Об’єднана гірничо-хімічна корпорація, ДПЗКУ, Аграрний фонд, Одеський нафтопереробний завод, ОПЗ, Укргазбанк, «Турбоатом», «Укрспирт» та інші. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні Національної ради реформ при Президенті України.

Під час обговорення Прем’єр-міністр наголосив, що прозора й успішна приватизація державних активів з одночасною зміною менеджменту в державних компаніях, які не можна продавати, дозволить досягти щорічного зростання економіки у 6-7%, створити нові робочі місця та загалом підвищити якість життя в Україні.

Глава Уряду підкреслив, що держава як власник значних обсягів майна довела свою неефективність. В той же час, продаж нестратегічних підприємств вже на початковому етапі забезпечить бажаний потік прямих іноземних інвестицій. Прем’єр-міністр порівняв Україну, яка за весь час незалежності отримала 48,3 млрд доларів, з Польщею, куди за той самий період було інвестовано 186 млрд доларів.

«Ми зацікавлені в тому, аби у нас були інвестори – якісні, конкурентні, з новими технологіями, новою якістю управління», — зазначив Володимир Гройсман, наголосивши, що люди на підприємствах чекають нових умов праці та нових технологій.

На думку прем’єр-міністра, стратегічними та державними в Україні мають залишитися не більше 100 компаній, які можна модернізувати, корпоратизувати та перевести на нові стандарти менеджменту. Решта – понад 3 тисячі об’єктів — мають бути поділені на концесійні (з правом оренди) або такі, що підлягають приватизації.

Нагадаємо, нещодавно Нацрада реформ розглянула проект закону «Про приватизацію державного майна».