Кабмін схвалив два законопроекти про захист інтелектуальної власності

Сьогодні, 25-го січня, урядовці схвалили проекти двох законодавчих актів, розроблені задля покращення захисту прав інтелектуальної власності в нашій державі. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Перший схвалений законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав» пропонує врегулювати належність майнових прав на об’єкти авторського права, а також суміжних прав, які виникають при укладанні трудового договору чи у разі замовлення.

Документ передбачає використання ліцензій у цифровій формі та введення вільних ліцензій. Вільні ліцензії забезпечують їхнім власникам можливість легально та безплатно розповсюджувати власні розробки та укладати угоди.

Інший законопроект має назву «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони винаходів і корисних моделей».

Його положення пропонують ввести можливість реєструвати заявки на винаходи он-лайн.

Також його автори пропонують вдосконалити механізм оскарження заявок в “Укрпатенті” та ввести принцип «post-grant opposition». Зазначений принцип передбачає можливість визнання прав на винахід і корисну модель недійсними після видачі патенту, якщо патент було отримано з порушеннями або якщо винахід не є корисним.

«Ці два законопроекти створять набагато більш сприятливі умови для здійснення винахідницької діяльності в Україні. Це матиме позитивний вплив на реалізацію інноваційного та інвестиційного потенціалу та загалом економіку України», — зауважив перший віце-прем’єр-міністр — міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

У прес-службі відомства додали, що схваленням двох законопроектів уряд виконав вимоги Угоди про асоціацію з ЄС щодо вдосконалення системи охорони прав інтелектуальної власності в Україні.