Кабмін схвалив концепцію розвитку цифрової економіки

Сьогодні, 17 січня, на засіданні уряду було схвалено Концепцію та План дій розвитку цифрової економіки в Україні до 2020 року. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на «Урядовий портал». 

Концепція передбачає перехід від сировинного типу економіки, яка споживає природні ресурси, до високотехнологічних виробництв та ефективних процесів за допомогою ІТ-технологій та комунікацій.

“Сьогодні близько 35% сільського населення України взагалі не мають доступу до широкосмугового інтернету. 53% українських шкіл і 99% медичних закладів теж не підключені. Виправити цю ситуацію можливо: за допомогою проектів державно-приватного партнерства за кілька років досягти покриття широкосмугового інтернету понад 80%”, — зазначив віце-прем’єр міністр, міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

Документ визначає ключові напрямки та проекти «цифровізації» України на найближчі 3 роки:

  • розвиток цифрової інфраструктури – широкосмуговий інтернет (ШСД) має бути по усій території України;
  • стимулювання цифрових трансформацій у системі освіти, медицині, екології, безготівкової економіки, інфраструктурі, транспорті, громадській безпеці тощо.

План містить 31 комплексне завдання, серед яких розвиток Індустрії 4.0, цифрових робочих місць, STEM-освіти та цифрових освітніх послуг, цифрових інфраструктур для Інтернету-речей, блокчейну, eHealth, е-безпеки тощо.

Як зазначають у Держагенстві з питань електронного урядування України, цифровізація економіки створить нові робочі місця, привабить інвесторів, зробить український бізнес конкурентоздатним.

“Успішний досвід Швеції, Кореї, Естонії, Ірландії, та Ізраїлю свідчить, що безпосередній ефект від комплексного розвитку цифрової економіки становить 20% ВВП протягом п’яти років. Наш амбітний план до 2021 року завдяки розвитку цифрової економіки — це як мінімум +5% до ВВП”, — додав заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Михайло Тітарчук.

Для впровадження такої політики у Мінінфраструктури створено Директорат цифрової інфраструктури на транспорті та послуг поштового зв’язку.

Орган проведе аудит ІТ та телекомунікаційної інфраструктури підприємств галузі, напрацювати загальні стандарти якості та розвитку цифрової інфраструктури, впровадити європейські підходи.