Кабмін схвалив Національний план скорочення викидів у повітря
flickr.com/bhenry/

Кабмін схвалив Національний план скорочення викидів у повітря

Урядовці затвердили Національний план скорочення викидів в атмосферне повітря від великих спалювальних установок до 31-го грудня 2033 року. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Урядовий портал.

План розроблено Мінприроди, Міненерговугілля, міжнародними експертами та енергогенеруючими компаніями. Документ враховує подальше виконання європейських директив, яких Україна зобов’язалася дотримуватися у рамках Угоди про асоціацію.

Він зобов’язує підприємства скорочувати шкідливі викиди в атмосферу та запроваджувати заходи щодо поліпшення стану повітря. Нові вимоги до теплогенеруючих підприємств почнуть діяти вже з 1 січня 2018 року.

Запровадження Національного плану передбачає внесення змін до нормативів допустимих викидів із теплосилових установок, номінальна потужність яких перевищує 50МВт. В Україні налічується понад 220 таких установок.

«Для України зменшення обсягів викидів шкідливих речовин в атмосферу є не лише важливим євроінтеграційним зобов’язанням. Передусім йдеться про здоров’я та життя громадян. Вирішення цієї проблеми давно зависло у часі. Зрозуміло, що українські підприємства не зменшать шкідливі викиди в один момент. З цією метою було розроблено Національний план, в якому закладено перехідний період для підприємств», — пояснив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

За його словами, реалізація цього плану важлива як для екологічної, так і для енергетичної безпеки України.

«В країнах ЄС зараз діють досить жорсткі обмеження щодо гранично допустимих викидів діоксиду сірки, оксидів азоту та пилу від спалювальних установок», — підкреслив Семерак.

Міністр звернув увагу на те, що Україна є членом Енергетичного співтовариства та має дотримуватися взятих на себе зобов’язань щодо приведення у відповідність до європейських стандартів всіх великих спалювальних установок.

«Національний план погоджено Секретаріатом Енергетичного Співтовариства на відповідність необхідним вимогам до нього», — зазначив урядовець.

Нагадаємо, Україна вирішила приєднатися до Батумської ініціативи із «зеленої економіки».