Кабмін ухвалив законопроект про когенерацію
flickr.com/basf

Кабмін ухвалив законопроект про когенерацію

20 грудня на засіданні Уряду схвалено розроблений Держенергоефективності законопроект щодо розвитку високоефективної когенерації. Про це повідомляє Main.in.ua  за посиланням на Урядовий портал.

«Законопроект створює умови розвитку в Україні високоефективної когенерації, із дотриманням принципів та положень законодавства ЄС в частині надання стимулюючих тарифів. Прийняття закону дозволить зменшити споживання енергоресурсів за рахунок модернізації теплогенеруючих об’єктів на високоефективні комбіновані установки з виробництва електричної та теплової енергії», – прокоментував ухвалення законопроекту Віце-прем’єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Мета законопроекту – узгодження чинного законодавства України з принципами та положеннями законодавства ЄС у сфері розвитку високоефективної когенерації, зокрема, Директив 2004/8/ЄС та 2012/27/ЄС.

За словами міністра, законопроект спрямований на виконання Україною зобов’язань перед Енергетичним Співтовариством щодо імплементації європейського законодавства в області енергоефективності, зокрема розвитку високоефективної когенерації.

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук зазначив, що зі вступом до Енергетичного Співтовариства Україна взяла на себе зобов’язання щодо імплементації європейського законодавства у сфері енергоефективності.

Для досягнення цього проектом Закону передбачено:

  • проведення комплексної оцінки застосування високоефективної когенерації (оновлюється кожні 5 років);
  • проведення аналізу витрат і вигід потенціалу високоефективної когенерації для теплогенеруючих об’єктів потужністю > 20 МВт;
  • встановлення кваліфікаційних показників, яким мають відповідати високоефективні когенераційні установки;
  • надання гарантії походження електричної енергії, яка вироблена високоефективною когенерацією.

Прийняття законопроекту має сприяти перебудові діючих теплогенеруючих об’єктів у високоефективні установки комбінованого виробництва електричної та теплової енергії, отже — підвищенню ефективності використання палива.