Кабмін затвердив Національну стратегію управління відходами
flickr.com/martin auad

Кабмін затвердив Національну стратегію управління відходами

Український уряд сьогодні, 8-го листопада, прийняв рішення щодо затвердження Нацстратегії управління відходами до 2030 року. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Урядовий портал.

За словами міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака, стратегія складається із семи розділів, кожен з яких присвячений окремій групі відходів, зокрема побутових, будівельних, сільськогосподарських та інших.

«Ухвалена національна стратегія є першим не сегментарним документом на період до 2030 року.  Маємо розуміти, що Європейський Союз до 2019 року перейде до  економіки замкнутого циклу, яка є основою стратегії сталого розвитку. Виконуючи Угоду про асоціацію, Україна також повинна перейти на таку ж модель. Звісно, це потребує масштабної технологічної модернізації, перебудови свідомості і відмови від споживацького ставлення до природних ресурсів», — зазначив Остап Семерак.

За його словами, Стратегія передбачає впровадження п’ятиступеневої ієрархії поводження з відходами, яка працює в Європейському Союзі.

Планується зменшити  кількість місць видалення твердих побутових відходів та загального обсягу їх захоронення. Також передбачено створення мережі з 50-ти регіональних полігонів, які відповідатимуть вимогам європейських директив.

Семерак наголосив, що надалі слід підготувати та затвердити регіональні плани щодо використання та перероблення відходів.

Нагадаємо, у НАН України розробили низку «зелених» проектів утилізації відходів.