Кабмін затвердив спрощення контрольних процедур на держкордоні
facebook.com/DPSUkraine

Кабмін затвердив спрощення контрольних процедур на держкордоні

У середу, 15-го листопада, на засіданні уряду було схвалено пропозиції Мінфіну щодо зменшення кількості контролюючих органів на кордоні та спрощення процедури проведення контролю. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Урядовий портал.

Зміни до законопроектів передбачають передачу функцій екологічного контролю органам ДФС, а функції радіологічного контролю — Держприкордонслужбі. Таким чином, планується оптимізувати функціонал органів і служб, які контролюють пункти пропуску через держкордон України.

Урядовці впевнені, що схвалене рішення повинно усунути ряд проблем та бар’єрів для вдалої реалізації системи «єдине вікно». Зазначається, що прийняття законопроектів створить умови для впровадження європейських стандартів процедур держконтролю під час здійснення зовнішньоекономічних операцій.

Також мають скоротити час на проведення контрольних процедур на кордоні. Як запевняють в уряді, спрощення процедур не вплине на безпеку кордону.

У КМУ вважають, що загалом це повинно позитивно вплинути на прискорення міжнародної торгівлі.

Нагадаємо, голова Державної прикордонної служби України Петро Цигикал зазначав, що в Україні хочуть збільшити щільність держкордону.