Кабмін затвердив європейські стандарти для сертифікації агротехніки
flickr.com/meg_nicol

Кабмін затвердив європейські стандарти для сертифікації агротехніки

У середу, 15-го листопада, уряд схвалив підходи щодо порядку реєстрації та введення в експлуатацію сільськогосподарської техніки, які відповідають європейській моделі. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт Міністерства агрополітики та продовольства України.

Затверджена постанова «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами КМУ від 8-го липня 2009 року № 694 і від 1-го листопада 2009 року № 1200», урегульовує питання щодо порядку реєстрації та введення в експлуатацію сільськогосподарських та лісогосподарських тракторів, причепів, причіпних машин та іншої агротехніки відповідно до Технічного регламенту на основі оцінки безпеки техніки та її впливу на довкілля.

Схвалені постановою підходи відповідають європейським стандартам, а саме Директиві Європейського Парламенту та Ради ЄС від 26-го травня 2003 року № 2003/37/ЄС щодо затвердження типу сільськогосподарських або лісогосподарських тракторів, їх причепів та змінних причіпних машин, разом з їх системами, складовими частинами та окремими технічними вузлами.

Таким чином, при реєстрації та продажу сільськогосподарської, лісогосподарської техніки та продажу її комплектуючих, що мають ідентифікаційні номери, документи системи УкрСЕПРО (українська національна система сертифікації) замінюються на документи, які передбачені Технічними регламентами.

У відомстві пояснюють це втратою чинності від 1-го січня 2018 року Декрету КМУ від 10 травня 1993 року № 46-93 «Про стандартизацію і сертифікацію», яким визначено основи держсистеми сертифікації на території України.