Керівництво ДП «Київмашсервіс» впіймали на розкраданні 23 млн гривень

Співробітники СБУ, Нацполіції та генпрокуратури викрили керівників державного підприємства «Київмашсервіс» на розкраданні 23 млн гривень. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на прес-службу СБУ.

Встановлено, що фактично нефункціонуюче підприємство відповідно до статутних документів, мало право здавати в оренду не задіяне у виробництві майно. 70% орендної плати держпідприємство мало направляти до державного бюджету.

Працівники СБУ виявили, що починаючи з 2013-го року керівники ДП «Київмашсервіс» укладали договори відповідального зберігання та оренди зі спорідненою комерційною структурою. З органами управління ці дії не були погоджені.

Таким чином, цілісний майновий комплекс підприємства та 3,2 га землі використовувались безкоштовно. Експерти попередньо оцінили завдані державі збитки у 23 млн гривень.

Використовуючи іншу протиправну схему, керівництво Київмашсервіса планувало створити штучну заборгованість перед афілійованою фірмою для передачі їй за борги частини нерухомості та землі держпідприємства.

Під час обшуків в адмінбудівлі та місцях проживання фігурантів справи вилучено документи, що підтверджують нелегальну діяльність зловсмиників. Одному з керівників підприємства оголошено про підозру в скоєнні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (Привласнення чи розтрата чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні).

Наразі триває досудове слідство.

ssu.gov.ua