Кіберполіція встановила комп'ютер, з якого викрали персональні дані учасників АТО, – Сергій Демедюк
cyberpolice.gov.ua

Кіберполіція встановила комп’ютер, з якого викрали персональні дані учасників АТО, – Сергій Демедюк

Попередня інформація щодо зламу серверів МВС, звідки начебто була викрадені дані бійців АТО, не відповідає дійсності. Про це повідомляє з посиланням на заяву керівника Департаменту кіберполіції Сергія Демедюка.

Працівники кіберполіції за добу віднайшли комп’ютер, за допомогою якого хакери отримали ці дані, а також його власника. Стало відомо, що хакери отримали доступ до інформації з комп’ютера співробітника регіонального підрозділу Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО.

Нагадаємо, 16 листопада в одній із соціальних мереж була розміщена інформація про начебто злам серверів МВС та отримання зловмисниками доступу до архівів з персональними даними учасників АТО. Фахівці кіберполіції не підтвердили факт зламу серверів МВС України.

Користувач соціальної мережі під вигаданим ім’ям пропонував завантажити архіви з персональною інформацією учасників АТО.

«Сьогодні ми встановили комп’ютер, зламавши який, хакери отримали доступ до всієї інформації, що була розміщена не тільки на даному пристрої, а й в усій локальній мережі підрозділу. Наразі ми проводимо ретельний огляд ураженої техніки», – розповів Сергій Демедюк.

Працівники поліції намагаються визначити шляхи ураження комп’ютера шкідливим програмним забезпеченням та встановлюють осіб, що можуть бути причетними до інциденту.

Розглядається питання щодо відкриття кримінального провадження за ст. 361 КК України.