Кіберполіція затримала екс-працівника пенсійного фонду, що продавав персональні дані громадян
cybercrime.gov.ua

Кіберполіція затримала екс-працівника пенсійного фонду, що продавав персональні дані громадян

Працівники Київського управління Департаменту кіберполіції спільно зі слідчим управлінням поліції Київської області викрили 40-річного мешканця Київщини, колишнього працівника пенсійного фонду, який за гроші збував у інтернеті персональні дані українців. Про це повідомляє прес-служба Департаменту кіберполіції.

За місцем проживання та прописки зловмисника провели санкціоновані обшуки. На комп’ютері зловмисника було виявлено більш як 250 баз даних, заборонених до вільного розповсюдження, в тому числі — бази даних пенсійного фонду. Через несанкціоновані дії з персональною інформацією, яка оброблюється в автоматизованих системах, поліція відкрила кримінальне провадження.

Керівник Київського управління кіберполіції Сергій Кропива повідомів, що за результатом обшуків поліція вилучила комп’ютерне обладнання та мережеву техніку, якими зловмисник користувався для розповсюдження персональної информації.

«Аналізуючи ту інформацію, яку ми виявили на його комп’ютері, можемо сказати, що чоловік продавав бази даних для отримання коштів», – зазначив Сергій Кропива. «Виявляти подібні злочини – наша принципова позиція. Адже на сьогоднішній день розповсюдження персональної інформації громадян може нанести значної шкоди не тільки людині, якій належить ця інформація, а і впливати на забезпечення безпеки загалом у державі», – додав він.

Триває досудове розслідування у межах провадження за частиною 2 статті 362 Кримінального кодексу «Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах, автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї». Санкція статті передбачає позбавлення волі на термін до трьох років.

Зараз поліція встановлює, як та звідки зловмисник отримував доступ до баз даних персональної інформації громадян. Слідчі не виключають, що він, маючи технічну освіту, втручався в роботу комп’ютерів користувачів або ж заражав їх шкідливим програмним забезпеченням для тримання необхідних даних. У зв’язку з цим наразі також розглядають питання про відкриття кримінального провадження за статтею 361 КК України «Створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут».