Кінець авіакризи: ситуація із затримками авіарейсів нормалізувалась

Кінець авіакризи: ситуація із затримками авіарейсів нормалізувалась

Ситуація з затримками авіарейсів, від яких постраждали українські туристи за кордоном, врегульована, і всі українці або вже повернулися, або летять додому. Про це на брифінгу в середу повідомив директор українського «Центру розвитку туризму» Володимир Царук, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Практично всі туристи, які очікували рейси, вже вивезені. Останній рейс, який вивозив туристів з Іспанії, вже перебуває на шляху до Львова. Сьогодні процес буде завершений. Поступово авіакомпанії приводять розклад у порядок, туристи повертаються. Хочу всіх заспокоїти: можете спокійно відправлятися в подорожі», — сказав Царук.

Крім того, Володимир Царук повідомив причини, через які українські туристи застрягли за кордом:

«Причини ситуації, яка склалася щодо Тунісу, – це недостатня кількість літаків. Проблема авіакомпаній в тому, що у них немає резервних літаків під чартерні рейси, вихід з ладу одного літака підриває весь ланцюжок. Один з літаків авіакомпанії «Браво» вийшов за межі злітної смуги і з 27 червня розпочався ланцюжок затримок. Тому правильним було порушити питання терміну експлуатації літаків і правильним є рішення про заборону з 2019 року експлуатації літаків, яким понад 20 років».

Нагадаємо, через масові затримки чартерних рейсів українські туристи не могли повернутись додому із популярних курортних країн, зокрема, з Тунісу, Іспанії, Албанії та Грузії. Зокрема, причинами стали конфлікти туроператорів з авіаперевізниками.