Китайці хочуть побудувати сонячні електростанції на Вінниччині

Китайці хочуть побудувати сонячні електростанції на Вінниччині

Китайська корпорація «CNET» планує інвестувати в проекти з будівництва сонячних електростанцій у Вінницькій області. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт Вінницької ОДА.

У четвер, 16-го листопада, відбулася зустріч з китайською делегацією, у ході якої проектний менеджер корпорації Вейн Чан та директор департаменту з нових проектів ТОВ «Енерджі Консалтинг» Терче Мітья представили основні наміри щодо побудови електростанцій. Зокрема китайська сторона запропонувала проаналізувати інвестклімат регіону, промоніторити земельні ділянки для будівництва та вивчити умови створення спільного підприємства для втілення проекту в життя.

Зі свого боку перший заступник голови Вінницької ОДА Андрій Гижко повідомив потенційним партнерам, що в області працюють іноземні інвестори із 115-ти держав світу, підкресливши, що в цілому інвестиційний клімат регіону є привабливим.

Також Гижко додав, що на Вінниччині впродовж 5-ти років активізовано напрям альтернативної енергетики.

«Наразі в регіоні протягом п’яти років з’явилась 21 гідроелектростанція, понад 20 сонячних електростанцій різної потужності. Всього виробляється альтернативної енергії 113 МВатт, тобто в масштабах України. кожен 4-й кіловат електроенергії виробляється на Вінниччині. Влада підтримує і супроводжує цей напрямок, тож ми дуже зацікавлені у співпраці з китайськими інвесторами», — зазначив посадовець.

Він наголосив, що окрім будівництва станцій в регіоні, слід розглянути можливості виробництва сонячних батарей.

Крім того, сторони обговорили основні напрями можливої співпраці в електроенергетичному комплексі.

Нагадаємо, канадська компанія інвестує 14 млн євро в будівництво сонячної електростанції в Нікополі Дніпропетровської області.