Киянам надаватимуть медпослуги в супермаркетах та ЦНАПах, - Кличко
kiev.klichko.org

Киянам надаватимуть медпослуги в супермаркетах та ЦНАПах, — Кличко

У Подільському районі Києва запустили проект «Лікар у Вашому домі», у рамках якого кияни зможуть отримувати консультації лікаря у супермаркетах, центрі надання адмінпослуг та аптеках. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на прес-службу мера столиці.

Стаціонарні медпункти «Лікар у Вашому домі» облаштують у 10-ти місцях району: у ЦНАПі, в аптеках «Фармація» та в кількох супермаркетах.

Таким чином, кожен охочий зможе отримати консультацію лікаря, не відвідуючи медзаклад. Завдяки проекту, кияни, яким не вистачає часу та можливостей піти до лікарні, зможуть оперативно скористатися послугами медпунктів у багатолюдних місцях. За словами мера столиці, це дозволить виявляти захворювання на ранніх стадіях, а також здійснювати профілактику хвороб.

«Тут працюватимуть лікарі-терапевти, сімейні лікарі, які зможуть надати загальну консультацію, а за потреби виписати направлення до профільного спеціаліста. Будь-хто з бажаючих зможе у зручному форматі просто під час здійснення покупок чи повертаючись із роботи проконсультуватися з медиками, пройти елементарні тести на визначення індексу здоров’я, експрес-діагностування для виявлення на початковій стадії захворювань серцево-судинної системи, цукрового діабету, ВІЛ», — зазначив Кличко під час презентації проекту.

Мер Києва скористався послугами такого медпункту, де здав кров та виміряв тиск. Міський голова зазначив, що на це він витратив декілька хвилин.

kiev.klichko.org

Кличко також розповів, що в районі будуть створюватися медичні бригади для надання послуг інвалідам, лежачим хворим, дітям із малозабезпечених та неблагополучних родин. Планується сформувати 30 таких бригад, до складу яких входитимуть лікар, студенти міських медичних коледжів та соцпрацівники.

Пілотний проект запустили поки що у Подільському районі, тому що саме тут запускають систему попереднього запису на приймання до лікаря в режимі онлайн. Онлайн-запис якраз дозволить сформувати список громадян, які потребують допомоги в домашніх умовах.

В Подільському районі експеримент триватиме впродовж двох місяців. У 2018 році його хочуть запустити в інших 9-ти районах столиці.