Кияни зможуть безкоштовно перевірити зір з 13 по 17 листопада
flickr.com/wwworks

Кияни зможуть безкоштовно перевірити зір з 13 по 17 листопада

З понеділка, 13-го листопада, по 17-те листопада для жителів столиці організовують безкоштовні обстеження зору. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт КМДА.

Про тижневик безкоштовного обстеження зору розповіла директор Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург. За її словами, лікарі-офтальмологи нададуть консультації, виміряють очний тиск та гостроту зору всім охочим. Обстеження зору організовують до Міжнародного дня зору.

Міжнародний день зору, започаткований Міжнародною Агенцією попередження сліпоти, відзначають у світі щорічно 12 листопада. Цей день є нагодою звернути увагу людей на здоров’я очей та своєчасне проведення обстежень.

До заходів залучать фахівців Київської міської клінічної офтальмологічної лікарні «Центр мікрохірургії ока», лікарів-офтальмологів Київської міської клінічної лікарні № 1 та комунальних підприємств «Консультативно-діагностичний центр» районів міста Києва.

Згідно з даними профільного Департаменту, у 1999 році ВООЗ ініціювала Глобальну стратегію з попередження сліпоти «Бачення 2020: право на зір».

У рамках стратегії країни-члени ВООЗ взяли зобов’язалися сприяти ліквідації причин сліпоти, ефективному лікуванню та корекції порушень зору. План дій передбачає досягнення до 2019 року зменшення випадків порушень зору на 25%.

«Фахівці запевняють, що до 80% випадків сліпоти піддаються корекції і лікуванню. При вчасному діагностуванні та постійному контролі фахівці допомагають зберегти зорові функції навіть у випадку тих хвороб, які є невиліковними», – наголосила Валентина Гінзбург.

Гінзбург закликала мешканців Києва знайти час для перевірки зору.

«Не нехтуйте тривожними симптомами, такими як біль і почервоніння ока, погіршення зору, звуження поля зору, туманне бачення, дискомфорт в оці тощо. Збережіть зір, відвідайте лікаря!», – закликала Валентина Гінзбург.