Київ та порт "Южний" з'єднали контейнерним потягом
facebook.com/Kravtsov.Evg

Київ та порт «Южний» з’єднали контейнерним потягом

У середу, 31-го січня, відкрився регулярний маршрут контейнерного поїзда, який прямуватиме від станції «Чорноморська (ТІС) порт «Южний» до станції «Київ-Ліски» та у зворотному напрямку. Потяг з 56-ма контейнерами урочисто запустили у перший рейс з Києва. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт ПАТ «Укрзалізниця».

Зазначений проект «Укрзалізниця» реалізує спільно з філією ЦТС «Ліски», одним із найбільших у світі операторів контейнерних перевезень «MAERSK LINE» та приватним українським стивідорним оператором ТОВ «ТІС».

Новий потяг курсуватиме щотижня. Він забезпечуватиме доставку вантажів у контейнерах за схемою «від дверей до дверей» у межах глобальної системи доставки вантажів компанії «MAERSK».

За словами в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євгена Кравцова, до запуску потяга контейнери з порту «Южний» доставлялися різними експедиторами.

«Тепер ми запускаємо поїзд з регулярними рейсами, а вантажі можна отримувати у зручний для клієнтів час», — написав він на своїй Facebook-сторінці.

Він також розповів, що на потяг можна завантажити 28-тонний контейнер, тоді як обмеження для перевезень на дорозі становить 24 тонни.

Новий контейнерний потяг «Київ-Ліски»-порт «Южний. Фото — facebook.com/Kravtsov.Evg

«Час курсування контейнерного поїзда – 19 годин, він дозволить прибрати з доріг до 12 тисяч вантажівок», — повідомив Кравцов.

Як зазначив гендиректор компанії «ТІС» Андрій Ставніцер, перехід контейнерів з автомобільного транспорту на поїзди є загальносвітовим трендом. За його словами, це надає змогу власникам вантажів перевозити більше вантажу за один раз, не залежати від погодних умов та інших обмежень.