Київрада хоче включити парк "Кіото" до заповідного фонду України
uk.wikipedia.org

Київрада хоче включити парк «Кіото» до заповідного фонду України

Комісія Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування погодила проект рішення щодо оголошення столичного парку «Кіото» частиною природно-заповідного фонду нашої держави. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт Київради.

Якщо проект рішення «Про оголошення природної території парком-пам’яткою садово-паркового мистецтва місцевого значення «Парк Кіото» приймуть, то це дозволить:

  • забезпечити умови для збереження цінних рослин та рідкісних тварин, які охороняються Бернською конвенцією про охорону дикої флори та фауни та природних середовищ існування в Європі,
  • створити необхідні умови для збереження унікальних зразків паркового будівництва.

Парк «Кіото» знаходиться у Деснянському районі Києва. Він займає територію 9,17 га. Його заснували у 1972 році на знак дружніх відносин столиці України та Кіото — культурної столиці Японії.

На честь відкриття парк отримав від Кіото квадратну 5-метрову гранітну пагоду, культову споруду, у яку зазвичай закладають реліквії.

У парку знаходиться найдовша алея сакур у світі — у 2012 році її довжину урочисто зафіксували до рекордів Гіннеса. Насадження зони становлять 360 саджанців сакур, вікових сосен та японських кленів.

Нагадаємо, на головній вулиці Києва експериментують з породами дерев задля заміни всохлих каштанів. У рамках програми «Обери дерево для Хрещатика» за ініціативи КО «Київзеленбуд» було висаджено 10 дерев, стійких для зростання у межах тротуарів.