Київрада ініціює заборону використання поліетиленових пакетів на державному рівні

Депутати київської міської ради направлять звернення до Верховної Ради щодо необхідності ухвалити закон про заборону використання та продажу поліетиленових пакетів. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на прес-службу Київради.

Відповідне рішення підтримали 85 депутатів.

На сайті електронних петицій до Київської міської ради було зареєстровано ініціативу щодо заборони використання та продажу одноразових поліетиленових пакетів. Її підтримали на засіданні постійної комісії Київради з питань екологічної політики.

У Київраді зазначили, що чинне законодавство не передбачає право органів місцевого самоврядування встановлювати заборону обігу товарів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці. Відтак це питання хочуть вирішити на державному рівні.

«В Україні на одну особу щорічно припадає понад 500 поліетиленових пакетів. Період розкладання одного становить понад 100 років. Це призводить до забруднення навколишнього середовища, спричиняє засмічення вулиць, зелених та прибережних зон, водойм. З огляду на це, близько 40 країн світу вже прийняли нормативні акти, які або забороняють, або обмежують використання поліетиленових пакетів», — наголосив депутат Київради Костянтин Яловий.

За статистикою, щорічно в країнах-членах Європейського Союзу використовується більше 800 тисяч тонн одноразових поліетиленових пакетів, в середньому на одного громадянина ЄС припадає приблизно 190 торбинок. І лише близько 6% від їх загальної кількості йде на переробку.