Київські дороги підтягнуть до міжнародних стандартів
kievcity.gov.ua

Київські дороги підтягнуть до міжнародних стандартів

Київ планує долучитись до міжнародної ініціативи щодо перевірки якості доріг. Зараз завершуються переговори з міжнародною ініціативою CoST (Construction Sector Transparency Initiative), яка контролює якість будівництва та ефективність використання коштів. Про це під час брифінгу сказав генеральний директор «Київавтодору» Олександр Густєлєв, повідомляє прес-служба КМДА. 

Густєлєв зазначив, що міжнародна ініціатива CoST працює в Україні з 2013 року, а тепер до пректу долучаються столиця і «Київавтодор». Також він підкреслив, що CoST існує на фінансування міжнародних інституцій та не підписує жодних фінансових зобов’язань в Україні. Це забезпечує повну незалежність оцінки та контролю.

Окрім того, наразі в Києві працюють механізми гарантійного ремонту доріг. Гарантійний термін складає 5 років.

«Вже кілька років у нас існує практика виконання гарантійних зобов’язань певними підрядниками, які допустили якісь прорахунки чи інші помилки. Проспект Бажана – це один із показових об’єктів, на якому підрядник виконує гарантійний ремонт власним коштом. За нашими підрахунками, вартість гарантійного ремонту тільки на цьому проспекті складатиме 35 мільйонів гривень», – повідомив Олександр Густєлєв.

Він додав, що аналогічна ситуація склалася з дорожнім покриттям Південного мосту. Домовленості щодо ремонту існують з початку року, та початок робіт відкладався через консультації з іноземними інституціями, щоб з’ясувати усі нюанси. У консультаціях брав участь Інститут транспорту Великобританії та швейцарський експерт із питань ремонту та будівництва доріг Хайнц Ешліман. Гарантійний ремонт почали тільки після завершення консультацій та обстеження, зазначив керівник «Київавтодору».