Київстар оскаржить рішення АМКУ щодо штрафу за неподання інформації

Мобільний оператор «Київстар» планує оскаржити рішення Антимонопольного комітету України щодо накладення штрафу на компанію у розмірі 54 тис.грн за неподання інформації. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на прес-службу оператора.

24 листопада АМКУ оштрафував оператора «Київстар» на 54,4 тисячі гривень за неподання інформації у встановлений комітетом термін.

«Відомості, які запитував АМКУ, стосувались абонентських даних клієнта компанії, у тому числі інформації про телефонні розмови», – уточнили у прес-службі.

Компанія заявила про намір оскаржить рішення АМКУ до суду, «вважаючи безпідставним притягнення до відповідальності».

Зазначається, що Антимонопольний комітет України прагнув отримати у «Київстару» персональні дані абонентів та їхні телефонні розмови, однак оператор відмовився виконувати вимогу, вважаючи її незаконною.

У компанії наголосили, що Конституція України та Закон «Про телекомунікації» гарантують всім громадянам-користувачам мобільного зв’язку конфіденційність даних. Законодавство визнає такі відомості, як отримання послуг, їх тривалість, зміст, маршрути передачі — охоронювані законом таємницею і встановлює спеціальний режим і порядок їх поширення.

«Підставою для передачі іншим особам такої інформації є згода самого абонента або рішення суду», — зазначили у прес-службі.

Компанія «Київстар» заснована у 1994 році, надає послуги мобільного, фіксованого зв’язку та широкосмугового доступу в Інтернет. Кількість абонентів мобільного зв’язку оператора становить 25,4 мільйона користувачів.