Кличко підписав угоду про співпрацю з китайським консорціумом щодо будівництва 4-ї гілки метро
kyivcity.gov.ua

Кличко підписав угоду про співпрацю з китайським консорціумом щодо будівництва 4-ї гілки метро

Мер Києва Віталій Кличко та заступник голови правління China Pacific Construction Group Го Уін підписали угоду про співпрацю у проекті із будівництва четвертої лінії метро в столиці. Про це повідомляє Main.in.ia із посиланням на прес-центр Київської міської державної адміністрації.

Документ передбачає створення робочої групи українських та китайських спеціалістів, яка розробить оптимальні технічні та фінансові рішення для втілення проету.

«Після року наших спільних зусиль ми можемо підписати офіційну угоду. Ми маємо гарний досвід розбудови метро у всьому світі. Ми знаємо, що 4 гілка метро є нагальною для Києва, адже наш проект має зв’язати обидва береги Дніпра та нарешті вирішити транспортні проблеми масиву Троєщина», — зазначив Го Уін.

На будівництво планують витратити $2 млрд. 85% від прогнозованої вартості проекту буде забезпечено кредитом від китайських фінансових установ.

«Можливість залучення цього кредиту розглядається Україною із наданням державної гарантії на повернення кредитних коштів. Термін повернення кредиту – від 15 до 20 років. При цьому процентна ставка буде предметом переговорів», — наголосив Кличко.

Як повідомлялося, нова лінія метрополітену протяжністю майже 18 км матиме 13 станцій. Також буде побудована пересадочна лінія протяжністю 1 км між кільцевою електричкою та новою четвертою лінією. За попередніми оцінками, будівництво займе 5 років.

«Розвиток транспортної інфраструктури є одним із головних пріоритетів для столичної влади. Один із важливих проектів – добудова Подільсько-Воскресенського мосту. І переговори про добудову мосту ми ведемо з німецькими інвесторами. А коли буде готовий міст, це дасть можливість для наступного кроку – будівництва четвертої лінії столичного метро на Троєщину», – резюмував Віталій Кличко під час церемонії підписання.