Кличко проїхався новим столичним трамваєм PESA
facebook.com/merkieva

Кличко проїхався новим столичним трамваєм PESA

Сьогодні, 12 січня, мер Києва проїхався на одному з нових трамваїв PESA, які курсуватимуть на Борщагівський лінії швидкісного трамвая. Про це повідомляє main.in.ua з посиланням на офіційну сторінку Кличка у Facebook.

Під час огляду нових трамваїв, які закупило місто, мер Києва Віталій Кличко зазначив, що за минулі роки столиця закупила майже 100 автобусів, понад 100 тролейбусів і 45 трамваїв. Наприкінці грудня Київ отримав чергову партію сучасних польських трамваїв PESA 5-го покоління з низькою підлогою, кондиціонерами та Wi-Fi у салоні.

«Оновлення рухомого складу транспорту — один з пріоритетів для столичної влади. Зараз ми їдемо в трамваї 5-го покоління. Він відповідає всім європейським вимогам. І такий сучасний транспорт, як нині на Борщагівській лінії, повинен курсувати на всіх трамвайних маршрутах міста», — відзначив Кличко.

За словами мера, в деяких районах міста потрібно перекласти трамвайні колії, щоб запустити нові сучасні трамваї. У 2018-му передбачена реконструкція трамвайної лінії на Подолі, на Лівому березі, реконструкція трамвайних переїздів.

  • facebook.com/merkieva

«І цього року ми запланували перекласти колії на кількох маршрутах. Це — перший крок. А згодом весь громадський транспорт в Києві повинен відповідати сучасним вимогам», — додав він.

Нові трамваї почали оформлювати портретами видатних українців: Анни Київської, Ярослава Мудрого, Сержа Лифаря, Владислава Городецького, Казимира Малевича, Івана Фундуклея, Марії Заньковецької, Олександра Вертинського та інших. Крім того, у кожному трамваї демонструватимуть на екранах відеоролик про ту чи іншу видатну особистість.

Кличко також розповів, чим зумовлений вибір трамваїв польського виробництва.

«Одна з домовленостей з польською стороною — відкрити сервісний центр в Києві, а згодом і збирати трамваї в столиці. Це — робочі місця для киян, це інвестиції і це трамваї, на яких буде написано «Зроблено в Києві», — додав мер.