КМДА планує змусити власників історичних будівель дбати про їх стан
facebook.com/merkieva

КМДА планує змусити власників історичних будівель дбати про їх стан

Київська міска державна адміністрація розробляє план, згідно з яким власників історичних будівель зобов’яжуть вкладати кошти у їх збереження, в разі невиконання зобов’язань будинки повертатимуть у власність міста. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт КМДА. 

Про нововведення, спрямовані на збереження пам’яток архітектури розповів столичний міський голова Віталій Кличко. Він наголосив, що за кордоном цінують будинки, вік яких сягає 100 років, вони вважаються великою цінністю. В Україні ж, як зазначив мер, будинки, зведені 200-300 років, руйнуються через недбалість інвесторів, які їх приватизують.

«У 1990-ті роки безвідповідальні підприємці приватизували їх, і гроші не вкладають. Ці будинки руйнуються. Ми зараз розробляємо план, яким чином змушуватимемо власників інвестувати кошти, або повертати пам’ятки до муніципальної власності», — наголосив Кличко.

Він звернувся до власників історичних пам’яток із закликом дотримуватися закону та дбати про будівлі, інакше місто повертатиме їх назад у власність громади.

«Можете потім ображатися на себе. Наше завдання — врятувати зовнішній вигляд нашого міста, його історичну цінність», – наголосив Віталій Кличко.