Колегія суддів у справі екс-мера Слов’янська Нелі Штепи заявила про самовідвід

Колегія суддів Ленінського районного суду м. Харкова, яка слухала справу обвинувачуваної в сепаратизмі екс-мера Слов’янська Нелі Штепи, заявила самовідвід і задовольнила його. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на «Інтерфакс-Україна». 

«Колегія суддів ухвалила: відвести суддів Шрамко, Бондаренка, Грінчук від участі в розгляді кримінального провадження з обвинуваченням Штепи у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 110, ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України», — йдеться у рішенні, оголошеному головуючою суддею Людмилою Шрамко сьогодні, 11 січня.

У частині про мотиви прийнятого рішення зазначено, що судді Людмила Шрамко, Віталій Бондаренко та Олександра Грінчук заявили самовідвід на підставі п. 4 ч. 1 ст. 75 Кримінального процесуального кодексу України, посилаючись на наявність обставин, які в об’єктивного спостерігача можуть викликати сумнів у їхній неупередженості.

Йдеться про проведення прокуратурою Харківської області досудового розслідування у кримінальному провадженні за ч. 3 ст. 368, ч. 2 ст. 375 Кримінального кодексу України за фактом отримання суддями Ленінського райсуду Харкова неправомірної вигоди за ухвалення завідомо неправосудного судового рішення під час розгляду судового провадження у справі стосовно Нелі Штепи.

Прокурори, які беруть участь у судовому засіданні, не заперечували проти самовідводу суддів Бондаренка та Грінчук, однак виступали проти самовідводу судді Шрамко, оскільки остання раніше не брала участі в розгляді цієї справи.

Захист та обвинувачувана виступили за вирішення питання на розсуд суду. Водночас вони зазначили, що внесення даних щодо суддів до ЄРДР, на їхню думку, може свідчити про тиск на суд.

Ухвалене рішення не підлягає оскарженню.