Командування ВДВ презентувало нову форму українських десантників

Українські десантники отримають нову повсякденну і парадну форму, з якої вилучать блакитні берети. Форму розробили з новими емблемами Високомобільних десантних військ України, Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на прес-службу відомства.

Редизайн обґрунтовують тим, що блакитний колір беретів зберігають в «Росії і країнах, які до останнього часу були від неї залежні: Таджикистані, Казахстані, Киргизії, Вірменії, Білорусі, Україні».

59 країн світу, у яких десантні підрозділи не є одночасно силами спеціальних операції, використовують темно-бордовий берет. Зокрема, це 19 країн НАТО. У деяких країнах десантні підрозділи, що виконують роль спеціальних сил, використовують зелені берети. Нова форма є кроком до приведення українських одностроїв у відповідність зі світовою практикою.

У командуванні ВДВ додали, що бордовий колір також символізуватиме колір крові, пролитої в боях за державний суверенітет, територіальну цілісність і політичну волю України.

«З поваги до перемог українських десантників, за нинішньої російсько-української війни, їм пропонується використовувати берет, як єдиний повсякденний і парадний головний убір. Від солдата до генерала армії. Не кашкет, а берет кольору крові, пролитої в боях за державний суверенітет, територіальну цілісність і свободу України», – йдеться в повідомленні.

Зміни стосуватимуться і беретних знаків десантників. Тепер на них буде зображено купол парашута, як символ десантних підрозділів у всьому світі, крила Архистратига Михаїла і вогняний меч.