Комітет Ради вирішив не згадувати про розрив дипвідносин з РФ у законопроекті щодо Донбасу

Члени парламентського Комітету з питань нацбезпеки та оборони домовилися про те, що в законопроекті №7163 «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях» не буде згадуватися про розрив дипломатичних відносин з Росією. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Про таке рішення заявив секретар Комітету Іван Вінник, додавши, що поки що воно формально не закріплено. Вінник також уточнив, що питання розриву дипвідносин з Росією стосується виключно виконавчої гілки влади.

«Щоб зберегти чіткий розподіл і незалежність гілок влади … ми не говоритимемо виконавчій владі, як їй виконувати закон. Закон надасть РФ статус агресора. За таких умов очевидно, що дипломатичні відносини виконавча влада розірве на виконання цього закону. Ми вирішили — не будемо Кабміну про це говорити», — сказав секретар Комітету з нацбезпеки і оборони.

Вінник також повідомив, що вже підготовлено компромісні положення проекту закону для другого читання, додавши, що рішення щодо поправок формально ще не прийнято. За його словами, Комітет збереться в середу, 15-го листопада, для погодження тексту документа.

За його словами, поправка про зобов’язання КМУ розірвати дипвідносини з РФ може бути винесена на голосування в сесійній залі, якщо автори будуть цього вимагати.

Нагадаємо, 6-го жовтня у першому читанні було прийнято проект закону про реінтеграцію Донбасу, поданий Петром Порошенком.

Під час підготовки до другого читання група позафракційних депутатів внесла до закону поправку, яка зобов’язує уряд розірвати дипломатичні відносини з РФ. У Порошенка запропонували прописати розрив дипвідносин з Росією окремим законом.